קליניקה לרפואה מסורתית לילדים ומבוגרים

דיקור לילדים

מה מעניין אותך בדיקור לילדים?

דיקור לילדים? זו לא טעות!

שיטת הדיקור הסיני עובדת נפלא גם בפעוטות וילדים תוך התאמת מסגרת טיפול וכלים טיפוליים עבור הילד.

איך זה עובד בקליניקה

דיקור ילדים

אחרי השיחה הראשונית שלי עם ההורים, אנחנו נפגשים בקליניקה לתשאול. בילדים קטנים כמובן התשאול נשען על המידע שמגיע מההורה, וככל שגיל המטופל עולה ניתן כבר לשאול ולברר דברים גם דרכו.

אבחנת דופק: בדיוק כמו אצל מבוגרים יש חשיבות לאבחנת הדופק אצל ילדים ופעוטות. הבדיקה נעשית תוך כדי משחק בלי שהילד לפעמים בכלל מודע שאני בודקת משהו.

במידת הצורך עושים בדיקה גופנית, בטן, גב ובדיקות נוספות בהתאם לתלונה שעימה הגיעו ההורים.

אבחנת לשון: מגיל 3-4 ניתן לבקש גם לראות לשון ולשלב את אבחנת הלשון כחלק מהאבחנה הכללית.

הדיקור עצמו וכלים נוספים

לרוב כמעט בכל טיפול אשלב טיפול במגע. הטיפולים שאני משלבת הם טווינא לתינוקות ושיאצו לילדים בוגרים יותר. הטיפול הוא נעים, מרגיע והוא הכנה טובה לדיקור ובהחלט גם טיפול טוב בפני עצמו.

הדיקור בילדים מתבצע במספר שיטות

דיקור ילדים

קודם כל המחטים, אני קוראת להם טיקטקים, הן קטנות, דקות, בציפוי סיליקון ולכן החדרתן לרוב לא מורגשת כלל. רוב הפחד נובע מהקונוטציה שיש לנו עם המילה מחט וכאן ההורים הם שצריכים קודם כל להירגע ולהבין שאף אחד לא הולך להכאיב לאף אחד.

במידה והילד מסרב בכל תוקף לטיקטקים, ישנו כלי נוסף והן מדבקות עם מחט קטנה וכמעט ולא ניראת שמודבקים על נקודות הדיקור והילד הולך איתן הביתה. את המדבקות מורידים אחרי שנת לילה.

כמה זמן נמשך הטיפול

השהייה עם המחטים תלויה בגיל הילד. תינוקות נשארים עם המחט בין 10 שניות לדקה, ילדים גדולים יכולים כבר להישאר עם המחט עד 10 דקות וילדים מעל גיל 13-14 יכולים לשכב עם המחטים כמו מבוגרים 20 דקות.

כלים יישומיים לקחת הביתה

כמעט לכל בעיה שפגשתי בקליניקה יש שיעורי בית להורים ולילד. אני מאוד אוהבת ללמד את ההורים טיפול קצר במגע שמתאים לבעיה ממנה סובל התינוק והם יכולים להמשיך לתמוך בטיפול שעשינו על בסיס יומי.

ילדים יותר בוגרים לפעמים יקבלו המלצות תזונתיות, הנחיות לגבי שינה, אכילה פעילות ועוד.

רוצים לקבוע תור?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם