אודות מרינה סוקולוב

מרינה סוקולוב
מרינה סוקולוב מטפלת ברפואה סינית ותזונה מסורתית

נעים מאוד,

שמי מרינה סוקולוב, אני מטפלת מוסמכת מטעם קמפוס ברושים של אוניברסיטת תל אביב והאגודה לריפוי סיני מסורתי. 

את לימודי הבסיס שלי למדתי במשך 4 שנים בקמפוס ברושים. משם המשכתי ללימודי התמחות ברפואה סינית בילדים ומכיוון שאני מאמינה גדולה בשילוב של כוחות, גם עברתי קורס רחב בתזונה מקרוביוטית.        

מעבר להיותי מטפלת ברפואה סינית בקליניקה הביתית שלי בקריית אונו, אני גם עוזרת הוראה במגמת שיאצו בקמפוס ברושים.
אני שמחה להכיר לכם את עולם הרפואה הסינית, עולם מרתק בן מעל 3000 שנים שכליו רבים וביניהם, צמחי המרפא, שיאצו, דיקור סיני ותזונה. 

ומעבר להכל רפואה סינית טומנת בתוכה את האמונה שגופנו ניחן בכוחות ריפוי עצמי, לפעמים צריך רק לכוון את הכוחות למקום הנכון.

אבל לפני זה אני רוצה לספר לכם קצת על עצמי 

ילדונת בת 21 חולמת לעבוד במשרד יוקרתי באחד מגורדי השחקים.
אירוע דיי שכיח בחייה, שבו גופה קורס שוב ,מביא אותה לשנות את תוכניות החיים שלה  ב- 180 מעלות.
הילדונת הזו היא אני, התקף נוסף של מחלת קרוהן הביא אותי להציץ נואשות לעבר עולם הרפואה המשלימה על מנת לחפש מטפל או שיטה  שתקל על אינספור התופעות שכמעט כל חולה מעיים חווה על בסיס יומיומי.
3 חודשים מרגע השחרור מבית החולים הייתי רשומה לקמפוס ברושים של אוניברסיטת תל אביב למגמת הרפואה הסינית. בדיעבד אני יודעת לומר שזו התרופה האמיתית שעוד מלווה אותי ותמשיך ללוות אותי לאורך כל חיי. בחרתי דרך חיים.
במהלך הלימודים גיליתי את גופי מחדש, למדתי להקשיב לו, למדתי שיש כל כך הרבה שיטות שונות לטפל בגוף העייף והחולה הזה, למדתי כמה כוח יש לי להעניק לאותו גוף ונפש תשושים על בסיס יומיומי וכמה חזק הוא אותו הגוף שעם הכלים הנכונים שואף תמיד לריפוי עצמי.
התמלאתי תקווה, רכשתי ידע יקר מפז והיום אני רוצה להעניק לכם את הידע הזה.
דרך ניסיון אישי למדתי כמה אנחנו חונכנו להיות מנותקים כמעט לחלוטין מהשיח שגופנו מנהל איתנו יום יום. כמה אנחנו "חולי שליטה" על החיים, כמה הזוגיות שלנו עם עצמנו היא חד סטרית. ניקח כל כדור, כל תרופת פלא כדי להשתיק את השיח הזה ולהמשיך בחיינו כשאנחנו ב- 110% שליטה.

מי שכנה עם עצמו יודע, שמי שקובע בסוף הוא לא אנחנו. וכשנמאס לגוף שלנו הוא מרים ראש וכל השליטה שלנו הולכת לפח. פתאום אנחנו חסרי אונים, פתאום אין לנו מושג מה קרה, איך בכלל התחיל הכאב הזה בראש? מה פתאום יש לי שלשולים? למה כואבת לי הברך? למה אני לא נרדמת בלילה? למה אני בהתקף חרדה אחת לשבוע?  למה הגוף בוגד בי?  אני עוד צעירה, מה פתאום יש לי כאבי בטן?

אל תתנו לאף מחלה לנהל את חייכם. קחו את המושכות לידיים, לא במובן האלים של המילה, אלא פשוט קחו אחריות, תקשיבו,  תבינו, תאהבו את עצמכם, תעשו מה שבאמת עושה לכם טוב, תתנו לעצמכם את הכלים הנכונים כדי להרגיש טוב. יש לכם את הכוח הזה ויהיו לכם את כל הכלים אם רק תרצו ללמוד דברים חדשים.

ההסמכות שלי

הקליניקה שלי

הקליניקה שלי נמצאת מרחק הליכה ממכללת קריית אונו, ומרחק נסיעה  מבית החולים תל השומר.

היא נמצאת בקומה שנייה בבניין מגורים באזור שקט ונעים. אני אשמח שתגיעו לטיפול ותתרשמו בעצמכם מהפינה השקטה והמרפאת הזאת.