אודות מרינה סוקולוב

מרינה סוקולוב

נעים מאוד, שמי מרינה סוקולוב ואני מטפלת מוסמכת מטעם קמפוס ברושים של אוניברסיטת תל אביב  והאגודה לריפוי סיני מסורתי.

אני מטפלת ברפואה סינית בקליניקה ביתית בקריית אונו ועוזרת הוראה במגמת שיאצו בקמפוס ברושים. אני מטפלת בעיקר בילדים ומבוגרים עם מחלות מעי דלקתיות וכן מחלות וסימפטומים אחרים הקשורים למערכת העיכול באמצעות תזונה מקרוביוטית (תזונה מסורתית), דיקור סיני, שיאצו וצמחי מרפא.

אני שמחה להכניס אתכם אל העולם המופלא של הרפואה הסינית, עולם מרתק בן מעל 3000 שנים ובו שיטות וכלים רבים לטיפול, ביניהם- צמחי המרפאשיאצו,דיקור סיני ותזונה מסורתית.

הרפואה הסינית הולכת לפי האמונה המדהימה שגופנו ניחן בכוחות ריפוי עצמי ואנו רק צריכים לדעת לכוון את הכוחות שלנו למקום הנכון כדי לעזור לו להבריא.

אבל לפני שאנחנו נכנסים אל העולם הקסום הזה, אני רוצה לספר לכם קצת על עצמי… 

אובחנתי עם מחלת קרוהן בגיל 10 וחוויתי עשרות התקפים במהלך השנים. יחד עם זאת, המשכתי לחיות את חיי כרגיל כתלמידה וילדה מן המניין. כשהגעתי לגיל 21, חלמתי לעבוד במשרד יוקרתי באחד מגורדי השחקים התל אביביים, די בנאלי אפשר לומר.

לפתע עברתי אירוע רפואי קשה, בפעם המי יודע כמה, שהביא אותי לעשות שינוי של 180 מעלות בתוכניות החיים שלי.

ההתקף החמור של המחלה בגיל 21, אשר כלל אשפוז, עשה אותי מיואשת והביא אותי לחפש דרכים נוספות לטיפול במחלה. התחלתי להציץ לעבר עולם הרפואה המשלימה על מנת לחפש מטפל או שיטה  שתקל על אינספור התופעות שכמעט כל חולה מעיים חווה על בסיס יומיומי.

3 חודשים מרגע השחרור מבית החולים הייתי רשומה לקמפוס ברושים של אוניברסיטת תל אביב למגמת רפואה סינית. בדיעבד אני יודעת לומר שזו התרופה האמיתית שעוד מלווה אותי ותמשיך ללוות אותי לאורך כל חיי.

 בחרתי בדרך החיים.

במהלך הלימודים גיליתי את גופי מחדש, למדתי להקשיב לו, הבנתי שיש כל כך הרבה שיטות שונות לטפל בגוף העייף והחולה הזה, ראיתי כמה כוח יש לי להעניק לאותו גוף ונפש תשושים על בסיס יומיומי וכמה חזק הוא אותו גוף ששואף תמיד לריפוי עצמי.

התמלאתי תקווה, רכשתי ידע יקר מפז והיום אני רוצה להעניק לכם את הידע הזה.

דרך ניסיוני האישי למדתי כי לאורך כל השנים חונכנו להיות מנותקים כמעט לחלוטין מהשיח שגופנו מנהל איתנו מדי יום. אנחנו "חולי שליטה" והזוגיות שלנו עם עצמנו היא חד סטרית. ניקח כל כדור וכל תרופת פלא כדי להשתיק את השיח הזה ונוכל להמשיך בחיינו כשאנחנו ב- 110% שליטה.

כולנו יודעים שמי שקובע בסוף הוא לא אנחנו, אלא הגוף שלנו. כשנמאס לגוף שלנו, הוא מרים ראש וכל השליטה שלנו הולכת לפח. לא סתם אנחנו תמיד מאחלים בריאות בברכת ימי ההולדת. כשהגוף לא במיטבו, אנחנו חסרי אונים. פתאום אין לנו מושג מה קרה, איך בכלל התחיל כאב הראש הזה? מה פתאום יש לי שלשולים? למה כואבת לי הברך? למה אני לא נרדמת בלילה? למה אני בהתקף חרדה אחת לשבוע?  למה הגוף בוגד בי? אני עוד צעירה, מה פתאום יש לי כאבי בטן?

אל תתנו לאף מחלה לנהל את חייכם. קחו את המושכות לידיים, לא במובן האלים של המילה, אלא פשוט קחו אחריות, תקשיבו לגופכם, תאהבו את עצמכם, תעשו מה שבאמת עושה לכם טוב. יש לכם את הכוח ללמוד דברים חדשים ואני יכולה לעזור לכם לקבל את אותם כלים חשובים ונכונים כדי להרגיש טוב.

ההסמכות שלי

הקליניקה שלי

הקליניקה שלי ממוקמת במרחק הליכה ממכללת קריית אונו ומרחק נסיעה קצרצר מבית החולים תל השומר.

היא נמצאת בקומה שנייה בבניין מגורים באזור שקט ונעים. אני אשמח שתגיעו לטיפול ותתרשמו בעצמכם מהפינה השקטה והמרפאת הזאת. זכרו, המטרה שלנו היא הבריאות שלכם, בואו לעשות שינוי.